Zimowiesko w Rencisowie

Image W ramach projektu Kreator Przedsiębiorczości realizowanego przez LGD Zielony Wierzchołek Śląska we współpracy ze szkołami średnimi powiatu kłobuckiego, nasi uczniowie z klas pierwszych wzięli udział w obozie szkoleniowo –wypoczynkowym w Renĉiŝowie na Słowacji w dniach 9-16 lutego 2019r. Celem projektu jest promowanie lokalnej przedsiębiorczości poprzez kreowanie warunków do powstawania stabilnych mikroprzedsiębiorstw i podmiotów ekonomii społecznej oraz kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród dzieci i młodzieży.

Prezydent nam podziękował

Image Biblioteka szkolna wzbogaciła się o egzemplarz okolicznościowy Przedwiośnia Stefana Żeromskiego, który otrzymaliśmy od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w podziękowaniu za udział w tegorocznej odsłonie Narodowego Czytania.

„Jest dla mnie wielką satysfakcją, że w tym szczególnym roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości wszyscy razem doświadczyliśmy prawdziwej radości i przyjemności obcowania z wybitną polską literaturą, oddającą naszego narodowego ducha” – napisał Andrzej Duda w piśmie skierowanym do dyrekcji, pracowników i uczniów naszej szkoły.

Czytaj całość

II miejsce Alicji i Pauliny w X Wszechstronnym Konkursie Poprawnej Polszczyzny! Kto następny?

Image Gratulujemy Alicji Długosz z III A i Paulinie Bogacz z III B zajęcia wysokiego II miejsca w finale X WKPP organizowanego pod  patronatem Zespołu Dydaktycznego Rady Języka Polskiego i Katedry Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego, a rozgrywanego w Pałacu Młodzieży w Katowicach.  Ostatni  etap konkursu ma formę ustną. Uczestnicy prezentują swoją wiedzę i umiejętności z zakresu szeroko rozumianej kultury języka przed jury i zgromadzoną publicznością. Trzeba zatem dodatkowo wykazać się opanowaniem tremy. Żadnego z tych elementów nie brakło naszym dziewczynom. Wróciły z nagrodami i dyplomami.

-DYPLOM UCZESTNICTWA-

Czytaj całość

W III LO zakończyła się realizacja projektu edukacyjnego MEN "Godność, Wolność, Niepodległość"

Image 257 szkołom i placówkom oświatowym w Polsce (na 2 500 złożonych wniosków) przyznano dofinansowanie na organizację obchodów związanych z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach projektu „Godność, Wolność, Niepodległość” w ramach programu wieloletniego „Niepodległa”. Wśród wyróżnionych szkół znalazło się kłobuckie liceum - III Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Kosińskiego w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku.

Szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 13 000zł, z czego dotacja z MEN wynosiła 10 000zł, pozostałe środki pochodziły z organu prowadzącego.  Środki przeznaczono na organizację wystawy pamiątek (zgromadzonych, pogrupowanych i opisanych przez uczniów) związanych z odzyskaniem oraz budową przez Polskę niepodległości, organizację wycieczki patriotycznej, związanej tematycznie z  wydarzeniami historycznymi, postaciami oraz polskimi osiągnięciami z okresu II Rzeczypospolitej oraz na realizację innych działań dodatkowych związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Nasze Stypendystki!

Image  Miło nam poinformować iż 6 uczennic III Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Kosińskiego w Kłobucku otrzymało w ostatnim czasie stypendia:

Alicja Długosz, uczennica klasy trzeciej – otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/19. Uczennica spełniła warunki do otrzymania świadectwa promocyjnego z wyróżnieniem uzyskując przy tym (w roku szkolnym 2017/18) najwyższą średnią ocen w szkole – 5,78.

Powiatowa Prezentacja Tradycji Bożonarodzeniowych 2018

Image W sobotę 15 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Synów Pułku w Węglowicach odbyła się Powiatowa Prezentacja Tradycji Bożonarodzeniowych 2018.

Czytaj całość

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 12 z 470