Menu Content/Inhalt
Start
Nowy projekt ZS3 w ramach akcji eTwinning PDF Drukuj Email
11.02.2009.

Image"Młodzież dla świata" to tytuł nowego projektu, jaki jest realizowany w naszej szkole od drugiego semestru.

Od trzech lat nasza szkoła jest w gronie uczestników międzynarodowego programu eTwinning.

Tym razem grupa młodych ludzi z Polski i Włoch (niebawem także z Bułgarii i Litwy), którzy poznali się przy realizacji projektu "Multikulturowe  czasopismo młodzieżowe - Kameleon" oraz „Europejska Antologia”, ukoronowanymi międzynarodowym spotkaniem w Berlinie (wrzesień 2008), wymyśliła projekt p.t. „Młodzież dla świata”.

Polega on na redagowaniu artykułów w języku niemieckim i publikowaniu ich na wspólnej stronie internetowej. Zainspirowani historią Berlina Żydowskiego, seminariami w Domu Konferencji w Wannsee będziemy zajmować się takimi kwestiami jak:

  a)  mniejszości narodowe w naszych krajach,

  b)  kwestia żydowska w czasie II Wojny Światowej i po roku 1945,

  c)  historia Niemiec,

  d)  wydarzenie „na czasie” (na podstawie portali „Deutsche Welle” oraz „Eurotopics”),

  e)  sport w naszych krajach,

  f)   angielskie piosenki w niemieckim brzmieniu (próba przekładu za pomocą słowników internetowych),

  g)  opowiadania spod własnego pióra (efekty pracy  uczniów rozpoczynających naukę jęz. niem.),

  h)  osobiste doświadczenia (czyli tzw. Różności – tutaj każdy będzie mógł podzielić się własnymi doświadczeniami, wydarzeniami ze szkolnego podwórka itp., które nieco odbiegają od głównym wątków tematycznych naszego projektu).

Zapraszamy na stronę projektu:  www.jugendfurwelt.wordpress.com

Osoby zainteresowane uczestnictwem w projekcie proszone są o zgłaszanie się do p. A. Sroki.

Zmieniony ( 30.03.2010. )
 
« poprzedni artykuł