Menu Content/Inhalt
Start
Jak działa nasza gmina?... - będziemy monitorować PDF Drukuj Email
01.04.2009.

ImageWłaśnie nasz Zespół Szkół, jako jedna z 60 szkół w Polsce, przystąpił do nowego projektu, realizowanego przez  Polską Fundacja im. Roberta Schumana, pt. „Jak działa moja gmin@?”.  

W ramach projektu uczniowie będą monitorować działania  gminy, organizować lokalne wydarzenia, uczestniczyć w grze internetowej. Koordynatorem projektu w naszej szkole jest pani prof. Jadwiga Mrożek - Myszkowska.

Image

Fundacja Schumana, przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych rozpoczęła realizację ogólnopolskiego projektu „Jak działa moja gmin@?”.

Na spotkaniu koordynatorów w Warszawie Joanna Różycka – Thiriet z Fundacji Schumana powiedziała, że zadaniem projektu jest zachęcenie młodych osób dotego, aby poznały swoją gminę i zobaczyły, jak pracują urzędnicy.

Do projektu zgłosiło się około 100 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, wybrano 60 szkół, w tym, jako jedyny w powiecie kłobuckim i częstochowskim, Zespół Szkół nr 3 w Kłobucku (popularnie zwany „Skorupką”).

Koordynatorem projektu w szkole jest Jadwiga Mrożek – Myszkowska (odpowiedzialna za kontakty z Fundacją Schumana), nauczycielami prowadzącymi Piotr Witkowski, Aleksandra Ciesielska i Czesław Trośniak.

I etap projektu, m.in. gra internetowa i monitoring działań gminy, zakończy się w czerwcu. Otym, jak działa gmina, o opinii mieszkańców i wynikach monitoringu poinformujemy.

J.Mrożek - Myszkowska

ImageImageImageImage

 

Projekt realizowany przy wsparciu:

 

 Image Image

 

ImageImage 

 

 

ImageProjekt realizowany jest w partnerstwie

z Centralnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli

 

 

 

 

 

 

ImagePartnerem medialnym projektu jest „Gazeta szkolna. Aktualności”

 

Zmieniony ( 04.05.2009. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Gościmy

 

Sonda

Najtrudniejszy miesiąc w szkole: