Menu Content/Inhalt
Start
Prezentacje Absolwentów PDF Drukuj Email
11.06.2011.
 Image 

Prezentacje Absolwentów to coroczny cykl wykładów, które odbywają się w Naszej Szkole. Przygotowują je studenci - absolwenci Zespołu Szkół nr 3, którzy na kilka dni stają się wykładowcami i opowiadają o swoich kierunkach studiów zainteresowanym licealistom.

Historia prezentacji

Idea prezentacji wywodzi się z długiej tradycji odwiedzin naszej szkoły przez studentów - jej absolwentów, którzy  za nic nie chcieli rozstawać się ze swoją dawną "budą". Czasami, podczas tych wizyt opowiadali uczniom o akademickim życiu, doradzali, jakie przedmioty pisać na maturze i dyskutowali o wyborze kierunków studiów.

 

Pierwsze spotkanie ze studentami organizowane pod szyldem "Prezentacji Absolwentów" odbyło się w dniach 15-16 września 2009 roku, z inicjatywy Justyny Madej i Piotra Milewskiego. Do grona tego wkrótce dołączyła Marzena Szewczyk i wygłosili oni pierwsze trzy referaty: "Właściwy wybór" (Justyna Madej, Administracja, AJD), "Spotkania z Matematyką" (Piotr Milewski, matematyka, UJ) oraz "Pedagogika" (Marzena Szewczyk, Pedagogika, AJD)

 

Rok później, w 2010 roku szkołę odwiedzili:

Przemek Strzelczyk, (informatyka, Politechnika Opolska) z prezentacją o historii gier komputerowych, podczas której sala biologiczna tymczasowo zamieniła się w Rajd Monte Carlo dzięki konsoli X-Box, oraz

Karol Tomczyk, (prawo, UŚ), który zafascynował dwie klasy swoimi opowieściami na temat studiowania prawa - uczennice i uczniowie sami rwali się do pytań.

 

Ostatnio, 20 kwietnia 2011 roku, z inicjatywy Stowarzyszenia Absolwentów doszło do spotkania z czwórką studentów:

Malwiną Paś i Kamilem Myszką, studentami prawa z Uniwersytetu Opolskiego,

Magdą Kuberską, studentką dziennikarstwa z Uniwersytetu Opolskiego oraz

Dominiką Folwarską, studentką rosjoznawstwa z Uniwersytetu Jagiellońskiego. 

 

Wielu z w/w absolwentek i absolwentów odwiedzało szkołę podczas innych okazji, m.in. Dni Otwartych oraz "objazdowych prezentacji", kiedy to aktywnie promowali ZS nr 3 w gimnazjach naszego regionu.  

 

Tegoroczne prezentacje

 W 2011 roku prezentacje powracają na „Skorupki”, już pod oficjalnym patronatem Stowarzyszenia Absolwentów. Informacje o nich znajdziecie tutaj. 

Jeśli jesteś absolwentką/absolwentem i chciał(a)byś wziąć udział - skontaktuj się z nami poprzez maila: absolwenci.zskosinski@gmail.com lub poprzez wydarzenie na facebooku.

 

Zmieniony ( 11.06.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Gościmy

Sonda

Najtrudniejszy miesiąc w szkole: