Klasa mundurowa ze Skorupki uczy się i szkoli PDF Drukuj Email
27.10.2011.

ImageKlasa mundurowa Zespołu Szkół nr 3 nie zasypia gruszek w popiele. W ostatnim tygodniu wzięła ona udział w zajęciach na terenie szkoły.

Wszyscy uczniowie są jednocześnie strzelcami w Jednostce Strzeleckiej 2028 z Częstochowy i stanowią w jej strukturze osobny pododdział, czyli Pluton ,,Kłobuck”. W czasie zajęć uczniowie zapoznawali się z budową i zasadą działania broni palnej, teorią strzału i warunkami bezpieczeństwa przy obchodzeniu się z bronią. Drugą część szkolenia stanowiły zajęcia z taktyki i zasad maskowania.

Szkolenie klasy prowadzone jest więc dynamicznie, według ustalonego planu, z wykorzystaniem bogatej bazy dydaktycznej ,,Strzelca”.

W tym miesiącu duży nacisk kładziono na naukę musztry zespołowej, co strzelcy z ZS 3 wykorzystają podczas tegorocznych obchodów Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W ich trakcie klasa mundurowa zaprezentuje się wystawiając warty honorowe w miejscach pamięci narodowej na terenie Kłobucka, weźmie udział we mszy św. za ojczyznę. Wszyscy nowi członkowie Plutonu ,,Kłobuck” złożą przysięgę strzelecką. Na pamiątkę tego wydarzenia strzelcy, przed własną szkołą, posadzą  Dęba Niepodległości.

Kłobuccy strzelcy nie zamykają się w murach szkoły – chcą włączyć się w życie gminy, służyć pomocą w klęskach żywiołowych, krzewić patriotyzm i wiedzę obronną wśród młodzieży innych szkół.

Zmieniony ( 27.10.2011. )

Jaka jest nasza szkoła...