Start arrow Sekcja - Lista arrow Dokumenty arrow LOP_informator_
Redaktor: an
29.04.2013.

Image Informator ZARZĄDU ODDZIAŁU LOP w KŁOBUCKU

Witamy na nieformalnej stronie Zarządu Odziału LOP w Kłobucku. Tutaj będą zamieszczane różne informacje na temat bieżącej działalności LOP w naszym powiecie.

Zapraszamy do odwiedzania nas.

.

XIV POWIATOWY KONKURS DENDROLOGICZNY

DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM I SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

KŁOBUCK, 22 maja 2015

Regulamin konkursu: tutaj

VI Powiatowy Konkurs Ornitologiczny w Gimnazjum w Kłobucku

Dnia 24 marca 2015 już po raz szósty  w murach kłobuckiego gimnazjum spotkali się pasjonaci ornitologii na VI Powiatowym Konkursie Ornitologicznym. Konkurs przebiegał pod patronatem Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków w Białymstoku oraz Zarządu Okręgu LOP w Częstochowie. Nagrody dla zwycięzców konkursu ufundowali: Urząd  Miejski w Kłobucku, Starostwo Powiatowe w Kłobucku,Nadleśnictwo Kłobuck, Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, Zarząd Okręgu LOP w Częstochowie  oraz LGD Zielony Wierzchołek Śląska.

W konkursie uczestniczyło 67 uczestników ze szkół podstawowych , gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu kłobuckiego  wraz z 29 nauczycielami opiekunami.

Na konkurs przybyli zaproszeni goście: Pani  Joanna Kulejewska Naczelnik Wydziału Edukacji , Kultury, Kultury Fizycznej i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Kłobucku, Pani  Maria Jasińska Wiceprezes Zarządu Okręgu LOP w Częstochowie, Pani Małgorzata Chłąd Członek Zarządu Okręgu LOP w Częstochowie ,  Pan Wojciech Niewęgłowski  i D. Tylikowski z Nadleśnictwa Kłobuck oraz Pan Rafał Kowalczyk -dyrektor kłobuckiego gimnazjum.

Uczestnicy konkursu (w 4 kategoriach wiekowych) w części praktycznej rozpoznawali ptaki po wyglądzie , po głosach , piórach i gniazdach ptasich  oraz rozwiązywali test komputerowy, a najmłodsi -  test wiedzowy w tradycyjnej papierowej wersji . Poziom wiedzy ornitologicznej był bardzo wysoki , dlatego niejednokrotnie o zwycięstwie oprócz liczby punktów decydował czas rozwiązywania testu ( było to możliwe , bo komputer sprawdzał test podając liczbę uzyskanych punktów i czas rozwiązywania).

Najtrudniejszym zadaniem  dla uczestników  konkursu okazała się  część  praktyczna czyli rozpoznanie głosów ptasich , a także ptasich  piór i gniazd.

Wyniki konkursu są następujące:

Kategoria I kl.I-III

• I miejsce – Brodziak Oskar- ZS Panki
  • II miejsce - Węgier Julia-SP Więcki
  • III miejsce ex aequo Magdalena Kistela SP Zajączki 1 -Oliwier Kurzacz- ZS Panki

Wyróżnienia: Katarzyna Koźmin i Wojciech Heluszka  ZS Panki i Małgorzata Jakubowska SP nr 2 Kłobuck

Kategoria II kl. IV-VI

• I miejsce – Ranoszek Natalia -SP Więcki
  • II miejsce –Cichoń Martyna -SP Libidza
  • III miejsce –Pytel- Baran Wiktoria SP 2 Kłobuck

Wyróżnienia:

Słomian Justyna -SP Zajączki 1, Chłąd Emil SP Węglowice, Pytel Marek ZS Wręczyca Wlk., Makles Sandra SP 2 Kłobuck

Kategoria III Gimnazjum

• I miejsce – Słomian Maciej- Gimnazjum Krzepice
  • II miejsce – Dądela Tomasz- Gimnazjum  Kłobuck
  • III miejsce – Sobel Julia - Gimnazjum Kłobuck

Wyróżnienia:

Filak Joanna Gimnazjum Krzepice, Machnik Dawid ZS Panki, Kuźnik Monika - ZS Łobodno, Szymczak Martyna -Gimnazjum Opatów

Kategoria IV Szkoły Ponadgimnazjalne

• I miejsce –Wilk Edyta-  ZS nr 3  Kłobuck
  • II miejsce –  Natalia Wach -ZS nr 3 Kłobuck
  • III miejsce –Ewa Maj- ZS Krzepice

Wyróżnienie: Adrian Mańka ZS im . J. Długosza w Kłobucku

Bardzo dobry poziom przygotowania uczestników  pokazuje  wspaniałą pracę uczniów i nauczycieli , przynosi satysfakcję i  sukcesy w popularyzowaniu ochrony ptaków .

Zdjęcia z VI Powiatowego Konkursu Ornitologicznego dostępne na stronie:

XIV REGIONALNY KONKURS DENDROLOGICZNY

W tym roku Regionalny Konkurs Dendrologiczny odbędzie się już po raz 14.
Zawody odbędą się 29 września 2014 w IX LO im.C.K.Norwida w Częstochowie.

Zgłoszenia udziału uczniów w zawodach konkursowych należy przesyłać do p.Barbary Wcześniak na adres:

IX Liceum Ogólnokształcące im.C.K.Norwida

ul.Jasnogórska 8

42-201 Częstochowa

tel./fax: (34) 324 23 10, 324 23 07

e-mail: norwid@ids.czest.pl

Zgłoszenia, które można przesyłać pocztą, e-mailem lub faksem, powinny zawierać następujące informacje:

• nazwa i adres szkoły,
  • imię i nazwisko nauczyciela – opiekuna,
  • imiona i nazwiska uczniów – uczestników konkursu,
  • telefon i adres kontaktowy e-mail

Zmieniony ( 27.04.2015. )