Menu Content/Inhalt
Start
Artystycznie zakręceni na początku lata... PDF Drukuj Email
Redaktor: AG   
12.09.2017.

Image Ostatnimi czasy panuje moda na odkrywanie regionalnej i lokalnej historii, miejsc zapomnianych, ludzi, którzy przeminęli… My także poddaliśmy się temu trendowi. Pierwszej wakacyjnej niedzieli, 25 czerwca wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Kłobucka prezentowaliśmy kłobuckiej społeczności Historię zaklętą w pałacowych murach – historię pałacu zagórskiego.

 

Image

Ochotnicy z naszego liceum w składzie: Wiktoria Galle (słowo), Wiktoria Klecha (słowo), Wiktoria Sakowska (recytacja), Krzysztof Klimza (słowo), Klaudia Ligęza (śpiew), Paweł Król (gitara), Ewa Trzepióra (śpiew), Jolanta Warchoł (recytacja), Amanda Skotalczyk (taniec), Michał Mszyca (prezentacja), Fryderyk Michałowski (obsługa techniczna) wspomożeni przez muzyków i tancerzy pokazali licznie zgromadzonej publiczności rzecz poświęconą tajemniczemu wątkowi z biografii  Cypriana Kamila Norwida, kochającemu się w młodości w  pannie z zagórskiego pałacu – Kamili Lemańskiej. Jeśli nie widzieliście wtedy naszych artystycznych potyczek, zajrzyjcie do galerii (LINK ). Fotorelację przygotowała dla Was Wiktoria Sękiewicz. Filmik z pałacu dostępny jest na stronce Towarzystwa Przyjaciół Kłobucka (LINK ).

AG

Zmieniony ( 03.10.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Gościmy

 

Sonda

Najtrudniejszy miesiąc w szkole: