• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia, na całym świecie, obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2007 roku. Jego głównym celem jest zwiększenie wiedzy o autyzmie oraz budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie.

Charakterystyka autyzmu

Autyzm jest zaburzeniem rozwoju związanym z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego, wpływającym na komunikację i zachowanie.

• Turniej BRAWL STARS za nami

W miniony wtorek 26.03 Skorupiaki przystąpiły do walki w szkolnym turnieju w mobilną grę Brawl Stars. Jego pomysłodawcami byli uczniowie Oliwier Wojtasik i Antoni Adamik, którzy razem z p. Dawidem Skwarczyńskim zorganizowali wydarzenie.

Do rywalizacji przystąpiło łącznie 45 par, które w 5 kolejnych rundach walczyły na wirtualnych arenach. Oprócz współpracy, liczyła się także dobra strategia, odpowiedni dobór postaci, znajomość areny, jak również szybka koordynacja wzrokowo-ruchowa.

• Politechnika Częstochowska
      • Studenciak Politechnika Częstochowska