Menu Content/Inhalt
Start arrow Sekcja - Przegląd arrow Uczniowie klasy mundurowej na Memoriale im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego
Uczniowie klasy mundurowej na Memoriale im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego PDF Drukuj Email
Redaktor: Marek   
14.05.2018.

Image W dniach 26-28 kwietnia 2018roku po raz szósty uczczono w Krakowie pamięć dowódcy wojsk specjalnych, który zginął w katastrofie smoleńskiej. W Memoriale imienia generała broni Włodzimierza Potasińskiego wystartowali żołnierze, uczniowie klas mundurowych oraz żołnierze rezerwy. Zawodnicy walczyli o punkty w trzech konkurencjach – w strzelaniu, pływaniu i biegu przełajowym.

 

Image

W tym jakże ważnym wydarzeniu po raz pierwszy uczestniczyli przedstawiciele uczniów klasy mundurowej III naszej szkoły, którzy pojechali zdobyć cenne doświadczenie w sztuce wojskowości, a przy okazji wymienić poglądy ze swoimi rówieśnikami z innych szkół. W kategorii szkół mundurowych wystartowały drużyny:ZSiPO w Skale, ZSP nr 2 Jaworzno, 2 drużyny NLO Olkusz, 2 drużyny ZSH Kraków, PSLO Trzebinia oraz 2 drużyny z naszego Powiatu – Zespół Szkół nr 3 w Kłobucku i Zespół Szkół nr 1 w Kłobucku. W całej stawce zajęliśmy 7 miejsce.

Image

Zmaganiom uczniów klas mundurowych przyglądał się Członek Zarządu Powiatu Kłobuckiego Krzysztof Nowak, a na strzelnicę w Krakowie z gratulacjami przyjechali: Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, Burmistrz Krzepic Krystian Kotynia i Wójt Popowa Bolesław Świtała.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Jakub Włodarski (kpt.), Piotr Grudziński oraz Tomasz Lamik pod opieką p. Mariusza Wilka - nauczyciela wychowania fizycznego.

Program Memoriału:

1 dzień: uroczyste otwarcie Memoriału oraz odprawa techniczna z kapitanami drużyn

2 dzień: sztafeta pływacka 3x 200m, strzelanie z broni – Margolin, Cz 455 z opytką oraz karabinka Smith&Wesson M&P 15-22

3 dzień: przełajowy bieg drużynowy na dystansie 5km

Image

Podczas uroczystego podsumowania Memoriału młodzież z naszej szkoły otrzymała pamiątkowe medale, zdjęcia oraz certyfikaty uczestnictwa.

Gratulujemy i za rok wracamy silniejsi!

Zmieniony ( 28.05.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »