Menu Content/Inhalt
Niepodległa PDF Drukuj Email
Redaktor: admin_an   
02.10.2018.
 

Image

 

Program „Niepodległa” – aktualności:

  

Image

W związku z jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości Powiat Kłobucki zorganizował konkurs historyczny adresowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Jego celem było poszerzenie i utrwalenie wiedzy na temat drogi Polski do niepodległości, upamiętnienie i uczczenie wydarzeń oraz osób z nimi związanych, ze szczególnym uwzględnieniem ziemi kłobuckiej. Patronat honorowy nad konkursem objął Zarząd Powiatu Kłobuckiego.

Więcej o konkursie – TUTAJ

Galeria - TUTAJ

 

Image

W dniach 16-17 października 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce patriotycznej Szlakiem Józefa Piłsudskiego i jego Legionów, zorganizowanej w ramach projektu edukacyjnego MEN: Godność, Wolność, Niepodległość. Trasę wycieczki wyznaczały miejsca szczególnie bogate w wydarzenia o znaczeniu ogólnonarodowym, miejsca zmagań zbrojnych w walce o niepodległość – wyruszyliśmy w okolice Kielc.

Pełna relacja z wycieczki – TUTAJ

Galeria - TUTAJ

 

KOMUNIKAT

dotyczący wystawy pamiątek

11 listopada już niebawem, a z nim 100 rocznica odzyskania niepodległości. W związku z realizowanym przez naszą szkołę projektem „Godność, wolność, niepodległość” będziemy organizować wystawę pt. Drogi do niepodległości. Zapraszamy więc wszystkich do udostępnienia nam swoich pamiątek z lat 1914 - 1939. Prosimy poszukać starych dokumentów, przedmiotów, fotografii związanych tematycznie z projektem i o ich wypożyczenie na czas trwania wystawy.

Chcielibyśmy poznać i pokazać wszystkim rzeczywistość tego okresu.

Cieszmy się wspólnie tym radosnym świętem!

*Pamiątki zbieramy do końca października

 

Konkurs „A Polska winna trwać wiecznie”

Image

W dniu 11.10.2018 w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku odbył się etap szkolny Powiatowego Konkursu Wiedzy o 100-letniej Historii Polski Niepodległej ,,A Polska winna trwać wiecznie”. W konkursie wzięło udział 19 uczniów naszego liceum. Do dalszej fazy, powiatowej, przeszło 5 najlepszych uczniów, którzy zdobyli największą ilość punktów: Piotr Sośniak, Kinga Kasperczak, Piotr Łyko, Alicja Długosz oraz Sylwia Dymarczyk.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

    

Wykład dra Piotra Witkowskiego „Sen o Niepodległej” 3.10.2018

Image

Image

Image

Image

Image

 

ZAPROSZENIE

W dniu 3 października w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku,  o godz. 10.45, w sali gimnastycznej, odbędzie się wykład historyczny pt. ,,Sen o Niepodległej”.

Celem wykładu jest  pokazanie zainteresowanym tła historycznego, ekonomicznego i społecznego formowania się i rozwoju II Rzeczypospolitej.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, dorosłych i młodzież, z terenu Powiatu Kłobuckiego.

 
 
Zmieniony ( 05.11.2018. )
 
następny artykuł »