Menu Content/Inhalt
Start
Powiatowy konkurs historyczny A Polska winna trwać wiecznie PDF Drukuj Email
Redaktor: admin_an   
05.11.2018.

Image W związku z jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości Powiat Kłobucki zorganizował konkurs historyczny adresowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Jego celem było poszerzenie i utrwalenie wiedzy na temat drogi Polski do niepodległości, upamiętnienie i uczczenie wydarzeń oraz osób z nimi związanych, ze szczególnym uwzględnieniem ziemi kłobuckiej. Patronat honorowy nad konkursem objął Zarząd Powiatu Kłobuckiego.

  

Image

Image

Pierwszy etap konkursu miał miejsce 11 października o godz. 10 w czterech zespołach szkół, dla których Powiat Kłobucki jest organem prowadzącym. W naszej szkole uczestniczyło w nim 19 uczniów. Do II finałowego etapu konkursu, zgodnie z jego regulaminem wyłonionych zostało po 5 z każdej ze szkół.

Drugi etap konkursu odbył się 18 października br. o godzinie 10.00 w naszej szkole. Wzięło w nim udział  20 uczniów laureatów etapu szkolnego.

Naszą szkołę reprezentowali w nim następujący uczniowie:

- Piotr Sośniak z klasy 2ac

- Sylwia Dymarczyk z klasy 2ac

- Piotr Łyko z klasy 2bde

- Kinga Kasperczak z kasy 3ac

- Alicja Długosz z klasy 3ac

Autorami pytań byli nauczyciele historii poszczególnych szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Kłobuckiego.

Image

Miło nam poinformować, że miejsce III zajęła nasza uczennica - Alicja Długosz, a drugi nasz uczeń – Piotr Sośniak otrzymał wyróżnienie.

Pozostali nasi uczniowie, z bardzo dobrymi wynikami uplasowali się tuż za nagrodzonymi i otrzymali również pamiątkowe dyplomy.

Fundatorem nagród rzeczowych był Zarząd Powiatu Kłobuckiego.

Image

Image

Podczas wręczania nagród obecni byli zaproszeni goście: Starosta Kłobucki Henryk Kiepura Wicestarosta Maciej Biernacki, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Joanna Kulejewska, Dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 w Kłobucku Katarzyna Ściebura, oraz nauczyciele, którzy przygotowywali uczniów do konkursu:  Aleksandra Ciesielska (ZS Nr 3 w Kłobucku), Piotr Witkowski(ZS Nr 3 w Kłobucku), Marek Nowak (ZS Nr 1 w Kłobucku), Anna Zimorska (ZS Nr 2 w Kłobucku), Danuta Jeziorska (ZS w Krzepicach)

AC

Zmieniony ( 07.11.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Gościmy

Sonda

Najtrudniejszy miesiąc w szkole: