Menu Content/Inhalt
Start
Finał powiatowego konkursu wiedzy o 100-letniej historii Polski Niepodległej A Polska winna trwać PDF Drukuj Email
Redaktor: Marek   
07.11.2018.

Image W związku z jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości Powiat Kłobucki zorganizował konkurs historyczny adresowany do młodzieży, mający na celu poszerzenie i utrwalenie wiedzy na temat drogi Polski ku niepodległości, upamiętnienie i uczczenie wydarzeń oraz osób z nim związanych, ze szczególnym uwzględnieniem ziemi kłobuckiej. Patronat honorowy nad konkursem objął Zarząd Powiatu Kłobuckiego.

 

Image

Pierwszy etap konkursu miał miejsce 11 października 2018 roku w czterech zespołach szkół, dla których Powiat Kłobucki jest organem prowadzącym: Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku, Zespole Szkół Nr 2 w Kłobucku, Zespole Szkół Nr 3 w Kłobucku i w Zespole Szkół w Krzepicach. Z ponad 70 uczestników do II finałowego etapu konkursu przeszło 20 najlepszych – po 5 uczniów z każdej ze szkół.

Drugi etap konkursu odbył się 18 października 2018 roku w Zespole Szkół
Nr 3 w Kłobucku. W finale udział wzięło 20 uczniów laureatów etapu szkolnego. Uczniowie musieli zmierzyć się z testem jednokrotnego wyboru. Nad przebiegiem konkursu czuwała pięcioosobowa komisja konkursowa.

Wyniki konkursu:

  • I miejsce – Adam Mazik, uczeń Zespołu Szkół w Krzepicach,
  • II miejsce – Maja Morawska, uczennica Zespołu Szkół w Krzepicach,
  • III miejsce – Alicja Długosz, uczennica III Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Kosińskiego w Zespole Szkół Nr 3 w Kłobucku,

Wyróżnienia zdobyli:

  • Piotr Sośniak - uczeń III Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Kosińskiego w Zespole Szkół Nr 3 w Kłobucku,
  • Michał Kulej i Marcin Janowski - uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku.

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe o łącznej wartości ponad 1500 zł. Fundatorem nagród był Zarząd Powiatu Kłobuckiego.

Podczas wręczania nagród obecni byli zaproszeni goście: Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, Wicestarosta Maciej Biernacki, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Joanna Kulejewska, Dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 w Kłobucku Katarzyna Ściebura, oraz opiekunowie uczniów biorących udział w konkursie.

Gratulujemy wszystkim laureatom!

 

Zmieniony ( 07.11.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Gościmy

Sonda

Najtrudniejszy miesiąc w szkole: