Menu Content/Inhalt
Start
Młodzi dla Niepodległej PDF Drukuj Email
Redaktor: Marek   
07.11.2018.

Image W dniu 02 listopada 2018 roku młodzież oraz nauczyciele Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku wzięli udział w Zaduszkach Katyńskich. Stanowiły one podsumowanie konkursu literackiego dotyczącego zbrodni katyńskiej, w którym udział wzięło ponad 2100 uczniów z województwa śląskiego. Owocem konkursu było wydanie książki z pracami laureatów pt. "Prawda i kłamstwo o Katyniu''. Ważną częścią Zaduszek Katyńskich był koncert "Młodzi dla Niepodległej".

 

Image

{mosiamge}

Wydarzenie to miało miejsce w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Organizatorem tego przedsięwzięcia była Pani Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska. Wśród zaproszonych gości byli m. in. parlamentarzyści ziemi częstochowskiej: Poseł Lidia Burzyńska, Poseł Mariusz Trepka, Senator Artur Warzocha, Senator Ryszard Majer, Przeor Zakonu Paulinów na Jasnej Górze Ojciec Marian Waligóra, Kurator Oświaty w Katowicach Urszula Bauer, Prezes Stowarzyszenia Rodzina Katyńska w Częstochowie Anna Bilecka, prywatnie wnuczka jednego z zamordowanych w Katyniu oficerów, samorządowcy, przedstawiciele nauki, dyrektorzy uczelni wyższych i szkół oraz instytucji a także mieszkańcy województwa śląskiego.

Image

Tematyka koncertu Młodzi dla Niepodległej obejmowała repertuar patriotyczny. Wykonawcami były dzieci i młodzież województwa śląskiego. Wśród młodych artystów uczestniczących w tym koncercie zaprezentowała się uczennica III Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Kosińskiego w Kłobuku Ewa Trzepióra, która zaśpiewała piosenkę pt.: "Rozkwitały pąki białych róż"... i zebrała ogromne brawa. Nasza uczennica została bardzo ciepło przyjęta co zaowocowało nawiązaniem kontaktów z artystami jednego z teatrów śląskich. Ewa - nasze gratulacje!

Image

 

Zmieniony ( 19.11.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Sonda

Najtrudniejszy miesiąc w szkole: