Menu Content/Inhalt
Start
Akcja "Święty Mikołaj na Kresy" PDF Drukuj Email
Redaktor: A.C.   
27.11.2018.

Image Mikołaj dla Polaków na Kresach w 100 – lecie Odzyskania Niepodległości to akcja, organizowana przez Stowarzyszenie Patriotyczne ”Kresy” w Częstochowie. Nasza szkoła wzięła w niej udział już po raz kolejny.

Inicjatywa oparta była na idei charytatywnej i patriotycznej. Polegała na zbiórce artykułów szkolnych, słodyczy oraz artykułów żywnościowych, które to następnie zostaną przekazane naszym Rodakom mieszkającym z dala od ojczyzny, o których w rocznicę 100-lecia odzyskania Niepodległości powinniśmy pamiętać w sposób szczególny.

- GALERIA -

  

 Image

Zgromadzone dary święty Mikołaj przekaże polskim dzieciom uczącym się w polskich palcówkach na Litwie, Białorusi oraz Ukrainie:

  • na Litwie – do szkół w Mickunach, Egliszkach, Kowalczukach, Ławryszkach i w Pakienie,
  • na Białorusi – do szkół w Lidzie, Wołkowysku, Oszmianie, Ostrowcu i w Grodnie.
  • na Ukrainie – do szkoły w Stanisławowie oraz dzieciom uczącym się języka polskiego w Katedrze Lwowskiej.

Pragniemy wyrazić swoją radość i wdzięczność naszym uczniom, nauczycielom oraz wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji i za okazanie serca!

Dzięki zaangażowaniu tak wielu osób z naszej szkoły, udało się zebrać bardzo dużo przyborów szkolnych, słodyczy oraz zabawek, które przekazane zostały organizatorom w/w akcji. To bardzo ważne, że potrafimy dzielić się tym co mamy.

A.C.

Zmieniony ( 03.12.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Gościmy

Sonda

Najtrudniejszy miesiąc w szkole: