Menu Content/Inhalt
Start
Zachwyć się światem! PDF Drukuj Email
Redaktor: Marek   
12.12.2018.

Image Jakże fascynująca jest nasza planeta! Różnorodność kultur, języków, odcieni ludzkiej skóry, fauny i flory! Dalekie kontynenty, pejzaże odmienne  i zaskakujące,  piaski pustyni i oszałamiająca zieleń tropików… Dzięki opowieściom naszego gościa, podróżnika i fotografa  - Przemysława Supernaka – mogliśmy posmakować egzotycznego świata. Usłyszeliśmy o ludziach żyjących inaczej niż my, ale takich samych jak my, mających swoje radości i smutki, niepozbawionych marzeń  i przeżywających rozczarowania, gościnnych i ciekawych przybyszy z naszej części globu.

 

Image

Pan Przemysław najpierw zabrał nas do chińskich aglomeracji  i na cichą tamtejszą prowincję, następnie zafundował przygodę w Indiach, w niewiarygodnym Waranasi, nad świętym  Gangesem, gdzie mogliśmy zobaczyć  hinduistyczne obrzędy pogrzebowe, następnie przeniósł nas na Czarny Ląd. Tu byliśmy na sawannie wśród lwów i w małej wiosce u afrykańskiej rodziny. Na koniec  zdążyliśmy na chwilę zajrzeć do krajów muzułmańskich. Dzwonek  szkolny sprawił, że musieliśmy w tym momencie przerwać naszą podróż.  Tylko przerwać. Na chwilę.

Image

Jeśli kochasz świat i ludzi, jeśli nie boisz się przygody i sprawdzenia samego siebie, wróć do tej wędrówki. Zachwyć się swoją planetą!

Image

Spotkanie z podróżnikiem  pod tytułem Różnorodność świata odbyło się w naszej szkole 11 grudnia 2018. Uczestniczyli w nim prawie wszyscy licealiści.

Image

 

Zmieniony ( 14.12.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Gościmy

Sonda

Najtrudniejszy miesiąc w szkole: