Menu Content/Inhalt
Start
Dni Otwarte 2018/2019 PDF Drukuj Email
Redaktor: Marek   
12.12.2018.

Image

W dniach 12 -13 grudnia 2018 zorganizowaliśmy Dni Otwarte w III Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Kosińskiego w Kłobucku. Gimnazjaliści z klas III oraz uczniowie klas VIII szkół podstawowych mogli zwiedzić naszą szkołę, uczestniczyli także w zajęciach przygotowanych przez nauczycieli i uczniów z klas: biologiczno-chemicznej, prawniczo-dziennikarskiej, mundurowej oraz ekonomicznej i politechnicznej.

-Zapraszamy do galerii-

 

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pokazowe zajęcia z chemii, biologii, podczas których przyszli uczniowie szkół średnich mogli min.: obserwować w dygestorium opary jodu, a w pracowniach biologicznych zważyć pióra, zobaczyć mikroskopijny świat czy wykryć glukozę. Liczni łamali sobie głowy nad łamigłówkami matematycznymi, jeszcze inni szlifowali swój angielski w rytmach zespołu Queen. Powrót do przeszłości „Niepodległej, ”skręcanie komputerów na czas, zagadki geograficzne oraz mrożące krew w żyłach pokazy uczniów z klasy mundurowej sprawiły, że wizyta w naszej szkole na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów gimnazjów i szkół podstawowych naszego powiatu.

A ponieważ nie samymi lekcjami nasza szkoła żyje, pokazaliśmy młodszym koleżankom i kolegom, że uczniowie Skorupki uczestniczą w licznych międzynarodowych projektach i programach edukacyjnych oraz zajmują czołowe miejsca w zmaganiach konkursowych na szczeblu powiatowym, regionalnym i krajowym.

W drugim dniu otwartym uczestniczyły również przedstawicielki Powiatu Kłobuckiego - organu prowadzącego szkołę: pani Zdzisława Kall – pełniąca funkcję Wicestarosty Kłobuckiego oraz pani Joanna Kulejewska – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej.

Dziękujemy wszystkim uczniom z kl. I, II i III naszego liceum za zaangażowanie w organizację i przeprowadzenie tegorocznych dni otwartych.

Więcej informacji na temat działalności szkoły można znaleźć na stronie www.zskosinski.edu.pl.

 

Zmieniony ( 23.12.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Gościmy

Sonda

Najtrudniejszy miesiąc w szkole: