Menu Content/Inhalt
Start
II miejsce Alicji i Pauliny w X Wszechstronnym Konkursie Poprawnej Polszczyzny! Kto następny? PDF Drukuj Email
Redaktor: AG   
04.01.2019.

Image Gratulujemy Alicji Długosz z III A i Paulinie Bogacz z III B zajęcia wysokiego II miejsca w finale X WKPP organizowanego pod  patronatem Zespołu Dydaktycznego Rady Języka Polskiego i Katedry Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego, a rozgrywanego w Pałacu Młodzieży w Katowicach.  Ostatni  etap konkursu ma formę ustną. Uczestnicy prezentują swoją wiedzę i umiejętności z zakresu szeroko rozumianej kultury języka przed jury i zgromadzoną publicznością. Trzeba zatem dodatkowo wykazać się opanowaniem tremy. Żadnego z tych elementów nie brakło naszym dziewczynom. Wróciły z nagrodami i dyplomami.

-DYPLOM UCZESTNICTWA-

 

Image

Image

Jeśli ktoś chciałby w przyszłym roku szkolnym zmierzyć się z niełatwym ojczystym językiem, musi pamiętać, że przygotowania do konkursu należy podjąć już dziś. Już teraz trzeba  ćwiczyć się we wrażliwości językowej. Ale to nie tylko praca! To również niezła frajda tropić tajemnice i odkrywać pułapki polszczyzny! W takim razie kto następny?

Image

 

Zmieniony ( 20.02.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Sonda

Najtrudniejszy miesiąc w szkole: