Menu Content/Inhalt
Start arrow Sekcja - Przegląd arrow Prezydent nam podziękował
Prezydent nam podziękował PDF Drukuj Email
Redaktor: MK   
09.01.2019.

Image Biblioteka szkolna wzbogaciła się o egzemplarz okolicznościowy Przedwiośnia Stefana Żeromskiego, który otrzymaliśmy od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w podziękowaniu za udział w tegorocznej odsłonie Narodowego Czytania.

„Jest dla mnie wielką satysfakcją, że w tym szczególnym roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości wszyscy razem doświadczyliśmy prawdziwej radości i przyjemności obcowania z wybitną polską literaturą, oddającą naszego narodowego ducha” – napisał Andrzej Duda w piśmie skierowanym do dyrekcji, pracowników i uczniów naszej szkoły.

 

Image

W zbiorach specjalnych biblioteki szkolnej znajduje się zapis dźwiękowy audycji radiowej, którą przygotowali uczniowie klasy III DE – Konrad Krawczyk, Kacper Mońka i Szymon Szymczyński. Fragmenty powieści przeczytali: Klara Łozowska (kl. I AC), Martyna Kozioł, Hanna Klimaszewska, Mariusz Bednarczyk (kl. I BDE), Jakub Łańczak (kl. II AC), Wiktoria Skalik (kl. III AC), Marta Kotynia (kl. III B), Ewa Trzepióra, Konrad Krawczyk oraz Kacper Mońka (kl. III DE). Słuchowisko, wzbogacone utworami Fryderyka Szopena i Michała Lorenca, stanowi wyjątkową pamiątkę Narodowego Czytania 2018.

Image

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »