Menu Content/Inhalt
Start
Uczennica Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku na podium w konkursie regionalnym

Image Uczennica klasy pierwszej III Liceum Ogólnokształcącego im. K. Kosińskiego w Kłobucku Urszula  Sawicka - zajęła III miejsce w regionalnym konkursie z języka niemieckiego „Śladami Marcina Lutra”.

Konkurs ten został zorganizowany z okazji obchodów 500-lecia reformacji przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie i był skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatów częstochowskiego, kłobuckiego, myszkowskiego i lublinieckiego.

Czytaj całość
 
Wyróżnienie dla Uczennicy Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku w ogólnopolskim konkursie!

Image

W dniu 4 kwietnia 2017 roku w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbył się finał ogólnopolskiego konkursu „Austria - kraj i mieszkańcy”.  

Uczennica III Liceum Ogólnokształcącego im. K.Kosińskiego w Kłobucku Paulina Myślińska z klasy I – w finale konkursu wiedzy o Austrii  - otrzymała wyróżnienie za najlepszą prezentację. Paulina była bezkonkurencyjna w swojej prezentacji, w której spersonifikowała pochodzącą z Austrii kolędę „Cicha noc”, a na dodatek, ku pozytywnemu zaskoczeniu jury, przedstawiła ją grając na sakshornie.

Czytaj całość
 
UAPA ze Skorupki

Image Ósma UAPA już za nami! UAPA, czyli Uczniowski Amatorski Przegląd Artystyczny szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu kłobuckiego. Konkurs, zorganizowany przez Zespół Szkół nr 3 w Kłobucku, odbył się w tym roku 23 i 24 marca. Wzięło w nim udział około 80 uczniów z pięciu szkól gimnazjalnych oraz czterech szkół ponadgimnazjalnych. Młodzież miała okazję sprawdzić swoje umiejętności w trzech kategoriach: PIOSENKA, TANIEC i TEATR.

Czytaj całość
 
Zdolne "Skorupki" - Ula na podium, Paulina w finale

Image Jak co roku marzec to czas wielu konkursów z języka niemieckiego o zasięgu wojewódzkim i regionalnym. W tym roku z sukcesem wzięliśmy udział w dwóch z nich – „Austria – kraj i mieszkańcy” oraz „Śladami Marcina Lutra“. Paulina z Id przeszła do finału konkursu o Austrii, a Ula z Ib zajęła III miejsce w potyczkach z Lutrem.

Czytaj całość
 
Lubimy teratr

Image Zespół Szkół nr 3 w Kłobucku - jako jedyna szkoła z powiatu kłobuckiego - uczestniczy w projekcie Szkoła Teatru. W ramach realizacji zadań projektu kilka razy w roku wyjeżdżamy do teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie na spektakle teatralne. Każde przedstawienie zostaje następnie wnikliwie omówione przez nauczycieli w ramach zajęć języka polskiego i wiedzy o kulturze.

Czytaj całość
 
Malarstwo, urocze igraszki wyobraźni

Image

Na górnym korytarzu w szkole pojawiła się wystawa z pracami plastycznymi naszych koleżanek. Pewnie żaden z was nie zastanawiał się dokładnie, kto i dlaczego to namalował. Jednak ja postanowiłam sprawdzić, kim są autorki prac i zgłębić tajniki plastycznego talentu początkujących artystek. W tym celu przeprowadziłam krótki wywiad z każdą z nich.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 109 - 120 z 470

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Sonda

Najtrudniejszy miesiąc w szkole: