Menu Content/Inhalt
Start
III miejsce Uli w regionie

Image Miło nam poinformować, że ULA SAWICKA z kl.IIIb zdobyła III miejsce w regionalnym konkursie z języka niemieckiego: „Österreich: Land, Leute, Sprache”, organizowanym dla uczniów szkół ponadpodstawowych przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie z okazji obchodów 100-lecia Republiki Austrii.

Czytaj całość
 
Fabryka śmierci

Image To nie film grozy, nie horror – ten koszmar przydarzył się człowiekowi naprawdę –KL  Auschwitz  -  Birkenau, największy niemiecki obóz koncentracyjny, założony z rozkazu Himmlera w kwietniu 1940. Pierwszy transport więźniów stanowili  głównie Polacy z Tarnowa, następne  Żydzi, Romowie, Rosjanie… i wszyscy, którym Niemcy odmówili prawa do życia.  Niewielu udało się ujść śmierci…

Czytaj całość
 
Skorupki i Kresowiacy w projekcie "Polskie rodziny w teatrze życia"

Image W dniach od 09 do 16 listopada 2018 uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku wraz z uczniami litewskiego Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Bezdanach wzięli udział w międzynarodowym projekcie „Polskie rodziny w teatrze życia”. Projekt ten był współfinansowany przez polskie Ministerstwo Edukacji Narodowej i odbył się w Fundacji Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego oraz we Wrocławiu.

Czytaj całość
 
Młodzi dla Niepodległej

Image W dniu 02 listopada 2018 roku młodzież oraz nauczyciele Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku wzięli udział w Zaduszkach Katyńskich. Stanowiły one podsumowanie konkursu literackiego dotyczącego zbrodni katyńskiej, w którym udział wzięło ponad 2100 uczniów z województwa śląskiego. Owocem konkursu było wydanie książki z pracami laureatów pt. "Prawda i kłamstwo o Katyniu''. Ważną częścią Zaduszek Katyńskich był koncert "Młodzi dla Niepodległej".

Czytaj całość
 
WYCIECZKA PATRIOTYCZNA ZREALIZOWANA W RAMACH PROJEKTU MEN WOLNOŚĆ, GODNOŚĆ, NIEPODLEGŁOŚĆ

Image W dniach 16 -17 października 2018 roku uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Kosińskiego w Zespole Szkół Nr 3 w Kłobucku wraz z opiekunami brali udział w wycieczce patriotycznej pt: Szlakiem Józefa Piłsudskiego i jego Legionów, zorganizowanej w ramach projektu edukacyjnego Ministerstwa Edukacji Narodowej „Godność,  Wolność, Niepodległość”.

Czytaj całość
 
Finał powiatowego konkursu wiedzy o 100-letniej historii Polski Niepodległej A Polska winna trwać

Image W związku z jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości Powiat Kłobucki zorganizował konkurs historyczny adresowany do młodzieży, mający na celu poszerzenie i utrwalenie wiedzy na temat drogi Polski ku niepodległości, upamiętnienie i uczczenie wydarzeń oraz osób z nim związanych, ze szczególnym uwzględnieniem ziemi kłobuckiej. Patronat honorowy nad konkursem objął Zarząd Powiatu Kłobuckiego.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 13 - 24 z 470

Gościmy

Sonda

Najtrudniejszy miesiąc w szkole: