Menu Content/Inhalt
Start
Młodzież ze Skorupki zrealizowała projekt "Chcemy pamiętać" w Niemczech i Francji

Image W dniach 07.-12.06.2018 grupa 16 uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Kosińskiego w Kłobucku realizowała wsparty przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży w ramach dotacji „Zachować pamięć” projekt „Chcemy pamiętać”.

A oto jak wspominają uczniowie naszego liceum dni  projektu - realizowanego w Niemczech i Francji wraz z rówieśniczą grupą z partnerskiej szkoły Dietrich Bonhoeffer Gymnasium z Metzingen.

Czytaj całość
 
Konkurs Ab nach Stuttgart

Image Dnia 13 czerwca 2018 r. odbyła się w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku czwarta edycja konkursu wiedzy krajoznawczej o Niemczech, który został zorganizowany dla uczniów klas trzecich oddziałów gimnazjalnych oraz klas siódmych szkół podstawowych naszego powiatu. Tym razem konkurs odbył się pod tytułem „Ab nach Stuttgart!”. Uczniowie reprezentujący swoje szkoły rywalizowali drużynowo - w grupach trzyosobowych - rozwiązując z zaangażowaniem multimedialne zadania quizowe dotyczące geografii, historii, mieszkańców i zabytków Stuttgartu.

Czytaj całość
 
III LO w akcji "Jak nie czytam, jak czytam! "

Image Już po raz trzeci zgłosiliśmy swój udział w największej akcji czytelniczej w Polsce Jak nie czytam, jak czytam. Przedsięwzięcie corocznie organizuje miesięcznik Biblioteka w szkole wraz z Partnerami. Celem akcji jest promocja czytelnictwa oraz pobicie rekordu w liczbie osób czytających w jednym momencie. W zeszłym roku czytało 459 409 osób.

Czytaj całość
 
Zdrowie dla wszystkich

Image Jak bezpiecznie spędzić wakacje? Uniknąć poparzeń słonecznych i chronić znamiona przed promieniowaniem ultrafioletowym? Co zrobić, by wizyta w salonie piękności nie zakończyła się zakażeniem wirusowym zapaleniem wątroby typu C? Dlaczego decyzję o wykonaniu tatuażu należy starannie przemyśleć? Ryzykowne zachowania seksualne – czy mnie to w ogóle dotyczy? Papierosy, alkohol, dopalacze, narkotyki… - jak mądrze odmówić niemądrych przyjemności?

Czytaj całość
 
I Powiatowy Konkurs Wiedzy Przyroda Powiatu Kłobuckiego już za nami

Image W Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku w dniu 25 maja 2018 roku odbył się I Powiatowy Konkurs Wiedzy „Przyroda Powiatu Kłobuckiego” dla uczniów szkół podstawowych wraz z oddziałami gimnazjalnymi oraz dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu kłobuckiego.  

Współorganizatorami konkursu byli: Zarząd Oddziału Ligi Ochrony Przyrody w Kłobucku oraz Nadleśnictwo Kłobuck. Celem konkursu było propagowanie i pogłębianie wiedzy na temat występujących form i sposobów ochrony przyrody na terenie naszego powiatu, a także zachęcenie uczniów do samodzielnego poznawania przyrody.

Czytaj całość
 
PNWM wsparła kolejny raz nasz projekt

Image Z ogromną radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie od Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży na projekt "Chcemy pamiętać”.  Pozyskaliśmy dofinansowanie na wspólną wizytę grup młodzieży z naszej szkoły i naszego partnera z Niemiec - Dietrich Bonhoeffer Gymnasium w Metzingen - w miejscach pamięci w ramach programu "Zachować pamięć".

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 48 z 470

Gościmy

Sonda

Najtrudniejszy miesiąc w szkole: