Menu Content/Inhalt
Start
Upolował chmurę ...

ImageImageImageWłaśnie ogłoszone zostały wyniki Konkursu fotograficznego „Upoluj chmurę”, który w tym roku miał zasięg ogólnopolski. Brali w nim udział uczniowie szkół „globowskich”, tzn. uczestniczących w Programie „Globe”. Każda ze szkół mogła wysłać 3 zdjęcia . My wysłaliśmy zdjęcia Wioletty Rosak  (IIt), Mariusza Norkowskiego (IIId) i Pawła Osucha (IIIa) (miniaturki powyżej).

Okazało się, że zdjęcie Pawła Osucha zyskało uznanie także w oczach komisji konkursowej i przyznano mu 3 miejsce. Gratulacje ! Pstrykaj Paweł dalej.

 
Poezja śpiewana - wyróżnienie dla Łukasza i Pawła

ImageDnia 7 listopada 2008 r. w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie odbyły się X Regionalne Prezentacje Recytatorskie Poezji Lirycznej im. Haliny Poświatowskiej. Częstochowski ROK po raz kolejny zachęcił uczniów naszej szkoły do popularyzacji wartości literackiego dorobku wybitnej poetki!

W turnieju recytatorskim udział wzięły: Joanna Jagoda (2e), Anna Sobczak (2e) oraz Magdalena Kasprzyk (2t).

W kategorii poezji śpiewanej wyróżnienie zdobyli: Łukasz Jabłoński z klasy 1a oraz Paweł Borkowski z klasy 3a.

Gratulacje! Gratulacje! Gratulacje!

Czytaj całość
 
Konkurs historyczny

ImageO bitwie pod Mokrą trzeba i warto pamiętać. Mimo ostatecznego wycofania się wojsk polskich, taktycznym zwycięzcą były właśnie one. Dokładniej – polska kawaleria, naprzeciw której stawały niemieckie dywizje pancerne.

Ta właśnie bitwa była tematem przewodnim I Powiatowego Konkursu Historycznego Drużyn Szkolnych „Polska w walce o niepodległość – MOKRA 1939”.

Czytaj całość
 
eTwinning: Spotkanie w Berlinie

ImageW dniach 15-20.09.08 cztery uczennice z naszego Zespołu Szkół uczestniczyły w Berlinie w międzynarodowym spotkaniu młodzieżowym, które odbyło się pod hasłem „Od wirtualnej do kulturalnej wymiany”. Spotkanie było uwieńczeniem współpracy ZS nr 3 i 6 europejskich szkół przy projektach eTwinning: multikultrowe czasopismo młodzieżowe „Kameleon” i „Europejska Antologia”.

Czytaj całość
 
Paryż z przymrużeniem oka

ImageWycieczka do Francji już minęła, ale wspomnienia pozostaną w nas na zawsze. Już od początku roku żyliśmy tylko nią. Naszym największym zmartwieniem była wizja francuskich posiłków. Baliśmy się, że nasze przywykłe do bigosu żołądki nie wytrzymają jednej bułeczki i soku na śniadanie. Na szczęście nie było tak źle. Nareszcie nadszedł dzień wyjazdu.

Czytaj całość
 
Z upiorem... w teatrze ROMA

Image

Nasza klasa IIc z grupą uczniów z innych klas miała okazję obejrzeć w październiku fascynujące widowisko w broadwayowskim stylu, musical wszech czasów "Upiór w operze" Andrew Lloyda Webbera.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 457 - 464 z 464

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Sonda

Najtrudniejszy miesiąc w szkole: