Menu Content/Inhalt
Start
Skorupki w Guben, Bautzen i Görlitz

Image9 marca udaliśmy się na wycieczkę przedmiotową z biologii i niemieckiego do Instytutu Plastynacji w niemieckim Guben, a w drodze powrotnej do Polski zwiedziliśmy Bautzen (pol. Budziszyn) i Görlitz (pol. Zgorzelec).

Czytaj całość
 
Nie samą maturą abiturient żyje...

Image W piątek, 9 marca 2018 r., młodzież z klas trzecich, odpowiadając na zaproszenie wykładowców i studentów Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, wzięła udział w zajęciach otwartych, przygotowanych z myślą o przyszłych studentach.

Częstochowska Akademia to jedna z największych uczelni publicznych w regionie. Oferuje studia na ponad 40 kierunkach: w zakresie nauk humanistycznych, społecznych, ścisłych, technicznych, o kulturze fizycznej, o zdrowiu, nauk medycznych, sztuk plastycznych i muzyki.

Czytaj całość
 
SKORUPKA rozśpiewana

Image1 marca 2018 roku odbył się szkolny konkurs piosenki „Skorupiada Songs” (to już siódma edycja!). Do konkursu przystąpiła rekordowa liczba uczestników – ponad 60 – oprócz solistów i duetów swoje umiejętności wokalne zaprezentowały całe klasy: 1ac, 2ac i 2d. Jak widać konkurs może być okazją do świetnej wspólnej zabawy.

Czytaj całość
 
Mądrość zbudowała sobie dom

Image19 lutego 2018 r. młodzież z klas pierwszych i drugich zwiedziła zabytki sanktuarium jasnogórskiego.

Oprócz Skarbca, Muzeum 600-lecia, Arsenału, Sali Rycerskiej oraz Golgoty Jasnogórskiej Jerzego Dudy-Gracza, licealiści mieli niepowtarzalną okazję poznać wnętrze i cenny księgozbiór tzw. starej biblioteki jasnogórskiej, do której przeciętny pielgrzym nie ma wstępu.

Czytaj całość
 
"Mathematics in Focus" - wyróżnienie dla Wiktorii

Image Niedawno pisaliśmy o wyróżnieniu dla Wiktorii Dziubek z klasy 2d w konkursie fotograficznym „Czym jest dla ciebie Europa?”. Tymczasem Wiktoria ponownie zasłużyła na WIELKIE GRATULACJE z powodu kolejnego sukcesu fotograficznego.

Zdjęcie jej autorstwa pt. „Opakowanie dla kuli” uzyskało bowiem wyróżnienie w VIII edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Mathematics In Focus”.

Czytaj całość
 
Złote Skorupki!

Image Nasze dziewczyny  zostały mistrzyniami Powiatu Kłobuckiego w piłce siatkowej w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 49 - 60 z 464

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Sonda

Najtrudniejszy miesiąc w szkole: