Menu Content/Inhalt
Start
UDZIAŁ UCZNIÓW III LO IM. K.KOSIŃSKIEGO W KŁOBUCKU W OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTA

Image Uczniowie i nauczyciele III LO im. K.Kosińskiego w Kłobucku wraz z biblioteką szkolną oraz Publiczną Biblioteką Pedagogiczną RODN „WOM” filia w Kłobucku już po raz drugi dołączyli do ogólnopolskiej akcji pod nazwą  „Jak nie czytam, jak czytam”, organizowaną przez Miesięcznik „Biblioteka w Szkole”.

W dniu 01 czerwca 2017 roku o godz. 1000 uczniowie z całej Polski zebrali się w swoich szkołach i wspólnie czytali, ustanawiając rekord czytania w jednym momencie. Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem „Starzy nie czytają? W młodych nadzieja!” – miała ona na celu pobicie ubiegłorocznego rekordu czytania.

Czytaj całość
 
Warsztaty przedmiotowe w Podlesicach  24 - 26 maja 2017

Image Po raz czwarty już uczniowie z III LO w Kłobucku pojechali do Podlesic na warsztaty terenowe z biologii i geografii. Termin tym razem majowy – 24 – 26 .

Na miejscu opiekę nad grupą przejmują miejscowi przewodnicy - pan Maciek i pani Agata. Pierwszym punktem programu jest wycieczka na wzgórze zamkowe w Morsku. Pada deszcz, ale wszyscy są na to przygotowani. Zmoknięci uczniowie zdobywają zamek, gdzie pan Maciek opowiada o jurajskich Orlich Gniazdach. Po obiedzie warsztaty tkackie z panią Agatą. Każdy dostaje swoje krosno i przędzę. No i tkają… J Oj, nie tak łatwo zrobić kawałek tkaniny.

Czytaj całość
 
Zawody Silni i sprawni 2017  nauka połączona z dobrą zabawą

Image W piątek, 2 czerwca 2017 roku, w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku zorganizowano III POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO – OBRONNE ,,Silni i sprawni”. Jest to impreza cykliczna, która odbywa się na Skorupki co roku w okolicach Dnia Dziecka.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych zainteresowanych sportem i wiedzą obronną. W konkursie mogli uczestniczyć uczniowie szkół Powiatu Kłobuckiego.  Także i tym razem   patronat   objęło Starostwo Powiatowe w Kłobucku, będące również sponsorem nagród i poczęstunku dla zmagającej się młodzieży.

Czytaj całość
 
Zespół Szkół nr 3 w Kłobucku po raz drugi laureatem konkursu na Zieloną Pracownię!

Image Zespół Szkół nr 3 w Kłobucku został finalistą trzeciej edycji konkursu pn. "Zielona Pracownia 2017", zorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, którego przedmiotem było utworzenie ekopracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych czy geologicznych. 

Czytaj całość
 
UCZNIOWIE SKORUPKI WRÓCILI Z POLSKO-NIEMIECKIEGO PROJEKTU

Image W dniach od 16 do 21 maja 2017 roku 18 uczniów z Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku wzięło udział w polsko-niemieckim projekcie „Pamiętamy o przeszłości, myślimy o przyszłośći” realizowanym w ramach programu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży „Zachować pamięć”.

Dzięki ogromnemu dofinansowaniu od Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży uczniowie Skorupki oraz ich rówieśnicy z Niemiec z Dietrich Bonhoeffer Gymnasium w Metzingen realizowali projekt w miejscach pamięci hitlerowskiego terroru na terenie Krakowa i byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

Czytaj całość
 
Pożegnanie Maturzystów '17

Image W dniu 28 kwietnia 2017 roku, w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/17. Uczniowie klas trzecich III Liceum Ogólnokształcącego im. K. Kosińskiego w Kłobucku zakończyli swoją edukację.

Już po raz drugi, zgodnie z regulaminem przyznawania nagród, uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen 5,0 i wyższą oraz co najmniej bardzo dobrą ocenę zachowania bądź uzyskali tytuł laureata lub finalisty w olimpiadach przedmiotowych, odebrali wartościowe nagrody rzeczowe, których fundatorem był Zarząd Powiatu Kłobuckiego.

16 abiturientów  III LO im. K. Kosińskiego w Kłobucku, z rąk Pana Macieja Biernackiego – Wicestarosty Kłobuckiego,  odebrało świadectwa z wyróżnieniem, z tego 12 otrzymało nagrody rzeczowe:

Klasa IIIa - Klaudia Podgórska,  Dominika Janic, Oktawia Kowal, Weronika Kiepura

Klasa IIIb - Sylwia Maj, Dominika Kopica, Anna Światłowska, Szymon Ujma, Patrycja Pyzik, Paulina Cieśla, Aleksandra Chlebosz, Łukasz Glajzner, Ewa Stępień, Marta Kosowska, Dominika Dzikowska

Klasa IIIc - Krystian Leszcz

Uczniom gratulujemy sukcesów, dziękujemy  za wysiłek i zaangażowanie  w podejmowaniu różnych inicjatyw szkolnych. Dziękujemy również wszystkim tym, którzy pracowali na dobre imię szkoły, reprezentując nas na różnych szczeblach konkursów, olimpiad czy zawodów. 

Wszystkim abiturientom życzymy połamania piór i umysłów podczas czekającego egzaminu dojrzałości.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 97 - 108 z 470

Gościmy

Sonda

Najtrudniejszy miesiąc w szkole: