Menu Content/Inhalt
Start
Zielona Pracownia 2017

Image Miło nam oznajmić, że w tegorocznym konkursie „ZIELONA PRACOWNIA_ PROJEKT’ 2017”, organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Katowicach, na podstawie złożonej przez szkołę karty zgłoszenia dotyczącej modernizacji pracowni geograficzno – fizycznej wraz z zapleczem, otrzymaliśmy nagrodę finansową w wysokości 6 500,00 zł.

Czytaj całość
 
SKORUPKI THE CONQUERORS

Image Wyruszamy na podbój Londynu! Wstajemy o 2 nad ranem – jest ciężko, ale perspektywa lotu samolotem oraz zobaczenia stolicy Wielkiej Brytanii rekompensuje straty. O 2.45 na parkingu przed szkołą stoi grupka uczniów z rodzicami. Zamówiony przez nas bus przyjeżdża, wsiadamy i tu zaczyna się nasza podróż. Na lotnisku wszystko przebiega zgodnie z planem. Spotykamy się z Panem Bogdanem – naszym przewodnikiem. Jest niewielki problem z jednym z biletów, parę buteleczek z kosmetykami ląduje w koszu, ale poza tym standard.

---RELACJA---

 
Powiatowy Konkurs Wiedzy o Konstytucji RP JESTEM POLAKIEM - MAM KONSTYTUCJĘ

ImageW związku z XX-leciem uchwalenia Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej Starostwo Powiatowe w Kłobucku zorganizowało Powiatowy Konkursu Wiedzy o Konstytucji RP „JESTEM POLAKIEM – MAM KONSTYTUCJĘ”.

Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy na temat Konstytucji RP, jej historii, prawa konstytucyjnego oraz zasad funkcjonowania organów władzy w demokracji parlamentarnej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Założeniem konkursu było także promowanie świadomości i aktywnej postawy obywatelskiej. Patronat honorowy nad konkursem objął Zarząd Powiatu Kłobuckiego.

Czytaj całość
 
Finał XIII Powiatu Konkursu Matematycznego

Image W dniu 6 kwietnia 2017r w Zespole Szkół nr 2 w Kłobucku odbył się finałowy etap XIII Powiatowego Konkursu Matematycznego.

W konkursie uczestniczyło 36 osób ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Kłobuckiego. Naszą szkołę reprezentowali: Paweł Król, Piotr Dulewski, Daniel Jóźwik, Katarzyna Kilan na poziomie rozszerzonym i Agnieszka Zychla, Dawid Grabiński oraz Marta Browarska na poziomie podstawowym.

Uczniowie rozwiązywali zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte na każdym z poziomów. Zmagania trwały 90 minut, uczniowie wykorzystali je w pełni.

Na poziomie podstawowym II miejsce zajęła Agnieszka Zychla, a III miejsce - Dawid Grabiński, oboje z klasy IIa.

Gratulujemy laureatom konkursu i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

 
Strzelcy ze Skorupki na dużym ekranie

Image Strzelcy z klas mundurowych Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku w ostatnim czasie wzięli udział w produkcji filmu sensacyjnego. Zaowocowała współpraca z firmą ,,FORT” z Częstochowy, która to oprócz handlu militariami i sprzętem wojskowym z demobilu, zajmuje się wstawianiem do filmów broni i statystów grających przedstawicieli służb mundurowych.

Czytaj całość
 
Mamy swój filmik promocyjny!

Image Jestem ze Skorupki !  Czy wiesz, ilu mieszkańców Kłobucka i okolic może się do tego przyznać?! Ilu wydeptywało w naszym liceum swoje ścieżki? Teraz robisz to Ty, zostawiasz tu na zawsze  swój ślad: biegniesz rano do szkoły, gnasz długimi korytarzami , uczysz się i bawisz, raz z wiatrem, raz pod wiatr, znajdujesz tu przyjaciół na całe życie, nierzadko miłość – to Twój czas! To Twoje liceum na Skorupki! Zobacz, jak te licealne chwile utrwalili Twoi koledzy, przygotowując filmik promocyjny.  Masz znajomych gimnazjalistów? Podeślij im link. Oni także już od września  mogą stać częścią naszej wspólnoty! Niech wybór naszego liceum będzie najlepszym z możliwych!

W filmiku wykorzystany został utwór 24 godziny kłobuckiej grupy Cała Góra Barwinków, której część składu, czym się szczycimy, to także absolwenci naszego liceum. Poniżej link do filmu.

- Jestem ze Skorupki -

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 97 - 108 z 464

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Sonda

Najtrudniejszy miesiąc w szkole: